КВПУ будівництва

Старт в доросле життя

Газета "Зеркало недели"

          Що краще - отримати престижну професію і поповнити ряди безробітних з університетським дипломом або вибрати спеціальність менш модну, зате затребувану? Випускники столичних шкіл частіше обирають перший варіант: 95% з них зареєструвалися на ЗНО, плануючи вступ до вищих навчальних закладів. На даному етапі їх мало турбує інформація про те, що на одну вакансію юриста шикуються в чергу 85 претендентів, на інші популярні спеціальності - 35-40. 

          Великим і малим містам потрібні робітники кадри, а також молодші спеціалісти - тут на одне вакантне місце претендують 8-10 чоловік. Перевагою користуються фахівці широкого профілю, які отримали підготовку на сучасних навчальних базах, а також пройшли практику на виробництві. Система професійно-технічної освіти, багато пережила за останні десятиліття, враховує виклики часу і реагує на запити ринку праці. 

          "Столичні училища надають великий вибір для юнаків і дівчат - у нас зареєстровані 242 професії, - розповідає директор навчально-методичного кабінету профтехосвіти м. Києва Катерина МІРОШНИЧЕНКО. - Популярністю користуються професії, основанниена широкої компетенції. Наприклад, авторемонтник - це слюсар з ремонту автомобілів, електрозварник, рихтувальник, водій. Таких фахівців охоче беруть на роботу в автосервіс, автопарки і т.д. Аналогічний підхід - і на будівництві. Дівчата частіше обирають спеціальність - оператор телекомунікаційних мереж. Після навчання випускниця може влаштуватися секретарем керівника, адміністратором, може також працювати в школі в комп'ютерному класі. 

          Майже половина контингенту - приїжджі з приміських сіл і містечок. Потенціал наших училищ дозволяє збільшити підготовку кадрів на 40-50%, бажаючих вчитися - багато, але ми не можемо всіх взяти через брак місць у гуртожитках ". 

          Де постійно потрібні кваліфіковані кадри - так це на будівництвах. Фахівців різного профілю для будівельної та ремонтно-експлуатаційної галузі в столиці готують кілька училищ. На думку Є. Мірошниченко, Київське вище професійне училище будівництва і дизайну - одне з найкращих не тільки в столиці, але і в Україні. За 67 років своєї історії воно неодноразово перейменовувалося, переживало різні - хороші і не дуже - часи. Коли заходиш у навчальний корпус, блискучий чистотою і приємно вражає дизайном кабінетів, важко повірити, що училище більше 30 років не отримує ні копійки з бюджету на розвиток матеріально-технічної бази. Утеплення будівлі, металопластикові вікна, ремонт з використанням сучасних матеріалів, нові меблі в класах, в кожному - плазмові панелі, комп'ютери з безкоштовним Інтернетом для учнів і викладачів, бібліотека, чудовий актовий зал, спортивний комплекс - все це і ще багато іншого зроблено за кошти , зароблені на виробництві. 

          Чесно кажучи, навчальні корпуси багатьох університетів значно поступаються цьому скромному навчальному закладу в плані дизайну і чистоти. І секрет - не тільки в суворій дисципліні, а й у тому, що ремонтні роботи робляться своїми силами, а це - дієвий стимул берегти своє училище. 

          Випускників, котрі пройшли практику на об'єктах Київміськбуду та інших компаній, завжди охоче брали на роботу. Проблеми з'явилися, коли криза вдарила по будівельній галузі. Багато училища скоротили прийом, звільнили майстрів та викладачів, здали площі в оренду. У Києві з 50 профтехучилищ залишилося 28. 

          Училище будівництва і дизайну вистояло. Напевно тому, що його колектив завжди орієнтується на запити ринку праці, відстежує новинки в своїй галузі і намагається їх впроваджувати. Стало актуальним теплозбереження - готують спеціалістів, які вміють правильно утеплювати будівлі, володіють технологіями, які знають матеріали та механізми. Розширили можливості для отримання кваліфікації молодший спеціаліст, уклали договори зі столичними університетами, де випускники можуть продовжити освіту, зокрема, з Національним університетом будівництва і архітектури, Національним педагогічним університетом ім. Драгоманова, Київським університетом туризму, екології та права та ін 

          За статистикою, в системі професійної освіти навчаються 60% юнаків і 40% дівчат. Хлопців намагаються зацікавити технікою, а для дівчат вибір професій - від перукаря до продавця. В училищі будівництва і дизайну розширили меню - абітурієнтам пропонують займатися дизайном, освоювати секрети туристичної сфери. Іноземна мова, втім, як література та історія - не найголовніші предмети в профосвіту. Але як може молодший фахівець, що працює в офісі туристичної компанії або дизайнерському бюро, обійтися без англійської мови? Знайшли викладача, підготували сучасні кабінети - всупереч прогнозам скептиків учні охоче займаються іноземним. На міському конкурсі з профмайстерності майбутні агенти з туризму зайняли почесне третє місце. Може, секрет в тому, що викладає англійську Марія Гребенюк - у недавньому минулому студентка, яка легко знаходить мову з учнями, намагається їх захопити. 

          В училищі вірять у потенціал та енергію молодих, говорять, вчорашніх випускників університету набагато легше зацікавити роботою з дітьми, ніж переучувати старі кадри, багато з яких ніяк не звільнився від стереотипів радянського минулого. Коли викладач пояснює тему не на пальцях, а показує презентацію і пропонує в такій же формі підготувати домашнє завдання, ніхто не скаржиться, що забув зошит - годинами сидять за комп'ютерами, змагаються в оригінальності. 

          "Середній вік викладача у нас - 32 роки. Торік ми прийняли багато молодих і не помилилися, - розповідає директор училища Георгій Алексенко. - Наші діти брали участь у багатьох конкурсах професійної майстерності та показали гарні результати. Так, майбутній маляр, вихованець Марини Чижик і Тетяни Шимко посів перше місце в міському конкурсі та призове - у всеукраїнському. Він працював з рідкими шпалерами - ця технологія ще тільки впроваджується на виробництві, а наші хлопці вже опанували її секретами. Один з наших учнів отримує іменну стипендію президента України. Все це - хороша мотивація для хлопців: вони бачать, як цінуються сумлінна навчання і практика. 

          У нас намагаються все - і майстри, і викладачі. Коли міське управління профосвіти проводить конкурси кабінетів, ми, як правило, входимо в першу п'ятірку. Набір тільки почався, а до нас уже звернулося чимало охочих вчитися. За пару днів документи подали більше 150 випускників шкіл на базі 9 та 11 класів, що становить половину плану. 

          Раніше ми брали майже вдвічі більше дітей, а тепер багатьом доводиться відмовляти. Причина в тому, що у нас в свій час незаконно відібрали корпус, де були гуртожиток та їдальня (вулиця Шепелєва, 3). А без цього ми не можемо приймати приїжджих дітей, адже ми зобов'язані забезпечити їх житлом і гарячим харчуванням. Повертаються вони додому, а що їх там чекає? Які перспективи без освіти, без спеціальності? ". 

          Хто ж наважився забрати у дітей гуртожиток? У даній ситуації це все одно, що відібрати шматок хліба, на який вони могли б заробити, отримавши професію. 

          Око на п'ятиповерхову будівлю поклала Державна податкова адміністрація, яка зробила Міністерству освіти пропозицію, від якої відомство не змогло відмовитися. Наприкінці серпня 1998 гуртожиток разом з їдальнею передали податківцям. А через пару днів розпочався навчальний рік, і сотні учнів, серед яких було чимало сиріт, залишилися без даху над головою. 

          Рішення приймали, не погодивши, як годиться, з Мінекономіки та Мінфіном, повністю проігнорували думку училища. Тим самим грубо порушили ст. 49 Закону України "Про професійно-технічну освіту", де сказано, що майно училищ може вилучатися тільки для передачі і використання в системі профтехосвіти. 

          Експропріює будівля терміново знадобилося для створення фінансово-економічного коледжу ДПА України. Не створили. Але й училищу не повернули. Тривалий час, за словами мешканців прилеглих будинків, там була якась дивна готель з музикою і танцями вечорами. 

          В училищі досі сподіваються, що справедливість восторжествує, і корпус повернуть для проживання учнів. За 15 років зібралися томи листування з міністерствами та правоохоронними органами, з чиновниками різного рангу і політиками. Тричі це питання піднімалося на засіданнях Верховної Ради. Список адресатів довгий і добре всім знайомий: Ющенко, Янукович, Азаров, Медведько, Литвин, Мороз, Семенюк, Ніколаєнко, Рибак, крім того - екс-міністри та десятки народних депутатів. Кожен обіцяв розібратися і допомогти, тому що "підготовка робітничих кадрів - це внесок у розвиток економічного потенціалу країни". 

          Нещодавно чергова партія листів була відправлена ​​новому керівництву Міністерства освіти, Генеральної прокуратури, Київської міської прокуратури, Міністерства податків і зборів, а також народним депутатам. 

          Податківці завжди відповідають одне й те ж: "Будівля по вул. Шепелєва, 3 - державне установа, де розташований Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів органів доходів і зборів. Це невід'ємна частина системи Міндоходов ". У прокуратурі пообіцяли розібратися і навіть обнадіяли, мовляв, часи змінилися, незаконне рішення, швидше за все, буде скасовано. Але листи доведеться переписувати: податкове відомство в черговий раз змінило назву - відтепер це Державна фіскальна служба. 

          Свого часу територію училища, де була спортмайданчик, і проводилися уроки фізкультури, передали, як кажуть, в хороші руки. Нові господарі миттю обнесли її парканом - планували поставити там висотку. Спільними зусиллями - учнів, інженерно-педагогічних працівників і жителів довколишніх будинків, теж займалися на спортмайданчику, - "загарбників" перемогли. З часом там облаштували хороший стадіон, де тепер займаються діти не лише з училища, але з сусідніх шкіл і всього мікрорайону. 

          Ця перемога підживлює оптимізм, не дозволяє скласти руки в боротьбі за гуртожиток, а в кінцевому результаті - за право дітей на освіту і отримання професії. Не тільки в цьому, а й в інших училищах, де готують робітничі кадри, 60-80% контингенту - діти з малозабезпечених і проблемних сімей, 5-10% - сироти. Оренда житла в столиці їм явно не по кишені. 

          Училище будівництва і дизайну з усіх сил намагається змінити ситуацію і дуже сподівається на підтримку профільного міністерства. 

          "Всього в Україні 983 професійних училища, всі вони державні, їх майно належить Міністерству освіти і науки, - говорить заступник начальника департаменту профтехосвіти МОН Вікторія Карбишева. - Ми будемо підтримувати Київське вище професійне училище будівництва і дизайну, докладають зусиль, щоб повернути свій гуртожиток. Я побувала у багатьох навчальних закладах, вони вельми різні, але це училище - одне з кращих в нашій країні. Тут креативно мислячий педколектив, цілеспрямований директор, дружний колектив учнів, прекрасна матеріальна база. 

          Наприкінці навчального року в училищі пройшли збори колективу, на якому директор В.Алексенко відзвітував про свою роботу. Це традиція. Акцент був зроблений на фінансових питаннях - колектив має право знати, на що були використані кошти, зароблені на виробництві. Що було несподіваним - т.зв. люстрація директора. Після обговорення звіту провели таємне голосування - кожен учасник зборів отримав бюлетень, в якому було одне питання: чи підтримуєте ви діяльність директора чи ні? За результатами голосування "за" висловилися 78 чол., Один голос - "проти". 

          Навіщо це робиться? Щоб дізнатися, підтримує колектив політику директора чи ні, чи може він розраховувати на допомогу колег у реалізації планів розвитку навчального закладу. Бувало, коли в деяких училищах голоси ділилися 50 на 50. Цей факт, як правило, враховується при підписанні контракту з директором. Якщо колектив не підтримує керівника - як він може вести його за собою? ". 

          Події в Криму та на Донбасі змушують по-іншому поглянути на освіту і професійну підготовку юного покоління нашої країни. Щоб виграти війну, в тому числі інформаційну, недостатньо змінити сітку мовлення телеканалів та апелювати до совісті та патріотизму. Чітку громадянську позицію займають далеко не всі дорослі. Що вже говорити про підлітків, обійдених увагою держави, які прокладають свій життєвий шлях, продираючись крізь спокуси великого міста і легких грошей. З ними вкрай важко працювати і майстрам виробничого навчання, і педагогам. Важко, поки не знайдуть спільну мову і справа, яка зможе об'єднати. 

          Ніколи б не подумала, що в професійному училищі працюють не тільки технічні, але і драматичний гурток. Хлопці, які не любили в школі літературу, із задоволенням читають українських класиків, щоб вибрати п'єсу для постановки, сперечаються до хрипоти на розподілі ролей, готують костюми і декорації, репетирують до знемоги. Юні артисти запрошують на вистави своїх однокласників, друзів - актовий зал завжди переповнений, оплески чути навіть на вулиці. 

          В училищі є свій гімн, герб і прапор, свої традиції і свята. Щороку тут урочисто відзначають День Перемоги і день визволення Києва - готують стінгазети та малюнки, запрошують в гості ветеранів війни, дарують їм квіти. Хлопці охоче повертають людям увагу і тепло, яке отримують в училищі. У відділі міської прокуратури, провідному нагляд за правами неповнолітніх, кажуть, що за результатами перевірок училище будівництва і дизайну ніколи не потрапляло в т.зв. чернийспісок. Тут завжди стежать за тим, щоб діти з багатодітних сімей, сироти, чорнобильці отримували всі виплати, передбачені законом, учні отримують матеріальну допомогу на лікування і т.д. (При тому, що в багатьох навчальних закладах столиці, в тому числі університетах, не знаходять за потрібне складати списки пільговиків, не кажучи вже про організацію виплат). Тільки за перше півріччя 2014 учні отримали понад 8 тис. грн матеріальної допомоги та 234 тис. грн преміальних за старанність у навчанні і роботі. 

          "Наш меседж сьогодні: столичне профосвіта - вдалий життєвий старт, - каже Є. Мірошниченко. - Той, хто вибирає училище, вибирає перспективу. По-перше, він отримає затребувану спеціальність, пройде практику на виробництві, і у нього не буде проблем з працевлаштуванням . по-друге, при бажанні він може стати молодшим спеціалістом, а після училища продовжити освіту в профільному університеті. при цьому наші випускники не здають ЗНО, їх приймають на другий чи третій курс. 

          Школярі далеко не завжди можуть правильно обрати професію, не знають, які перспективи їх чекають на ринку праці. Нашим випускникам легше визначитися - свій вибір вони перевіряють під час навчання і практики. Якщо учень успішно закінчив училище будівництва і дизайну, він може надійти в будівельний університет і стати інженером-будівельником. Профтехосвіта вирішує важливу загальнодержавну задачу. Більшість школярів, що йдуть на ЗНО, вибирають гуманітарний профіль, а наші випускники - це майбутні інженери, технологи, механіки і т.д. Ми допомагаємо нашому державі вирішувати проблему освіти та працевлаштування молоді, працюємо на перспективу ".

 

Випускний 2014

               Ось і настав цей незвичайний день. День святковий, радісний, веселий і сумний водночас. День розставання з училищем, рідними, затишними стінами, гомінкими коридорами, щирими друзями, добрими наставниками.

140  випускників КВПУ будівництва і дизайну отримали атестати про загальну середню освіту та дипломи кваліфікованого робітника. 7 учнів отримали дипломи з відзнакою.

26 червня 2014 року, мабуть, запам’ятається надовго кожному випускнику. Саме в цей день відбулося фінальне завершення усього сезону училищного життя.

Залишились позаду і казково-незвіданий світ пізнання, і щире спілкування, і до болю знайома мелодія останнього дзвінка. Все це – позаду. А попереду самостійне життя. В цей урочистий день випускники прощаються із рідним училищем. Педагоги передали їм свої знання, вклали в кожного часточку свого серця, допомогли знайти своє місце в житті. Хай же воно буде сповнене радістю, щастям.

  

А що ж випускники? Безліч думок роїться у їхніх головах. Про минуле, а головне - про майбутнє. В цей день вони прощалися зі своєю групою, училищем. Скільки разів вони думали: „Ну, коли все це скінчиться? І ось закінчилося. Випускний вечір... Забуваються всі образи, сварки, недоречності. Все спливає разом із закінченням випускної ночі і розпочинається новим світанком - незвідане, хвилююче і загадкове. 
Нехай же воно буде для вас прекрасним!    Побажаємо успіху, процвітання, професійного зросту.

   Також вітаємо учнів, які перейшли на ІІ, ІІІ, V курс навчання.

 

Більше фото Ви зможете переглянути на наших сторінках в соціальних мережах Одноклассники, ВКонтакте, Facebook

 

Вітаємо групу №33

          Викладач Кваша Н.В., майстер в\н Карпенко Г.П. та адміністрація КВПУ будівництва та дизайну вітають учнів групи № 33 із успішною здачею дипломних робіт! Бажаємо вам досягти високих злетів у житті та професії!

   

Щорічне спортивне свято з нагоди м.Києва

          Щороку відзначаєтся спортивне свято з нагоди м.Києва та дня захисту дітей.
Саме в цьому видовищі також приймали участь наші учні.
 
  
  
 

День цивільної оборони

           Всесвітній день цивільної оборони відзначається з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб. 
 
 
   

 

   


Сторінка 1 з 8